Plastová křesla

Klasická a plastová křesla

Klasická plastová křesla tvoří pravděpodobně dva základní typy křesel vůbec. Kdybychom měli začít těmi klasickými, tak je nutné říct, že tato křesla se mohou vyznačovat jak základními, tak také různými netradičními tvary. Konstrukce těchto křesel bývají nejčastěji dřevěné nebo kovové. Záležet bude hlavně na ceně a na tom, jestli budeme při kovovém základu akceptovat vyšší hmotnost křesla s takovýmto základem.

Z materiálového hlediska mohou být tato klasická křesla složena prakticky z několika různých látek. Potahy křesel asi nejčastěji tvoří bavlna. Tento přírodní materiál se stal za léta své existence doslova fenoménem. Šije se z ní také oblečení s spousta dalších textilních záležitostí. Bavlna na sedací soupravě, potažmo tedy i na křesle, je speciálně upravená pro vyšší zátěž a tedy i pro sezení. Typická jsou bavlněná křesla hlavně svou barevností. Když jmenujeme alespoň ta nejčastější provedení, tak najdeme na trhu nejčastěji křesla červená, modrá a žlutá. Za křesla s bavlněným povrchem zaplatíte kolem 5 000 korun za nejlevnější modely. Patříte-li k náročnějším zákazníkům, tak určitě sáhnete po křesle, které je potaženo kůží.

Když pomalu přejdeme k plastovým křeslům, tak ta se vyznačují především svým využitím na zahradách a všeobecně na místech, která se nacházejí mimo interiér. Právě ve venkovním prostředí nepřijdou tato křesla k velké újmě, jelikož se jedná o materiál, který je schopen vydržet hodně. Když bychom se měli zmínit o rozdílech mezi těmito venkovními křesly a interiérovým nábytkem, tak plastová křesla poznáte už z dálky podle jejich charakteristického lesku. Jinak plastový nábytek všeobecně rozhodně nevydrží to, co třeba kovový nábytek, takže je třeba si dát při jeho používání pozor na to, aby nepřišel k újmě z hlediska lámavosti.

Jinak plastová křesla se také vyznačují velmi jednoduchou údržbou. Jejich povrch je předurčuje ke klasickému opláchnutí pouze vodou anebo nějakým saponátem.